Звіти депутатів

ВІДДІЛ АРХІТЕКТУРИ

Бюджет міста

Вакансії та конкурси

Місцеві податки та збори

Перелік об'єктів

Міські програми

Регуляторна політика

Комунальні підприємства

Про місто

АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ

Наша сторінка у facebook Асоціація міст України

Запобігання насильству

ОГОЛОШЕННЯ

Болград туристичний

Інвестиції

Положення, правила

Запобігання проявам корупції

Звернення громадян

Квартирний облік

ЦНАП

Дошкільні заклади

КАЛЕНДАР


Октябрь 2021
ПнВтСрЧтПтСбВс
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

ПОГОДА


Погода у Болграді
Сховати

  Концептуальний проект об`єкта благоустрою (пам`ятного знаку) – «200 річчя заснування міста Болград» в центральній частині міста у сквері за адресою: площа 28 Червня,26 А м. Болград Одеської області

Реєстраційний шифр №01-2021

 

Проект об’єкта благоустрою (пам’ятного знаку) – «200 річчя заснування міста Болград»

Пояснювальна записка

   Ділянка розташована в історичному ареалі міста Болград, а саме – в центральній частині міста, вільна від забудови та частково вільна відзелених насаджень.
  Історичний ареал це особлива територія на теренах населеного пункту із історико-культурним значенням та чіткими межами, які позначені у відповідних землевпорядних документах та які мають свої специфічні  містобудівні умови та обмеження.
 В межах історичних ареалів пріоритетом є консервація традиційного характеру середовища, збереження її містоформуючої ролі, а також раціональне освоєння навколишнього прилеглого простору.
  Проектування пам’ятного знаку ніяким чином не перечить цільовому призначенню чи експлуатаційним нормам земельних ділянок, що розташовані на території історичних ареалів. Перед архітекторами сьогодення стоїть непроста задача – досягти балансу між існуючим, історично цінним, та проєктованим, об’єднавши сформовану історичну забудову в один архітектурний ансамбль та не втратити при цьому голосу сучасності, який має лунати крізь призму архітектури. Саме проектування пам’ятного знаку найкраще справлятиметься з такою задачею.
   Ділянка обмежується з півдня дорогою п. 28 Червня, з півночі – площею 28 Червня центральній вхід до Спасо - Преображенського Собору, з сходу – південний вхід до Спасо Преображенського Собору, з заходу – тротуарна доріжка скверу.
  Безперечно, архітектурною домінантою даного середовища виступає Спасо-Преображенський Собор – сакральна споруда, що панує в цьому архітектурному ансамблі. Хоч на перший погляд, з точки зору функціональності, наповнення скверу не відповідає сакральності даного архітектурного ансамблю, однак не перечить головній споруді об’ємно-просторово, дотримуючись містобудівних умов та обмежень.
   Орієнтовна площа ділянки - 2700 м кв. У визначену ділянку входить територія конкурсного об`єкту (пам`ятного знаку) та прилегла територія, яка конкурсною пропозицією може пов`язувати об`єкт з навколишнім оточенням планувальної структури скверу.
   Проектований пам’ятний знак, приурочений до 200 річчя міста Болград, в першу чергу підпорядковується головній домінанті даного середовища – собору. Це простежується на всіх композиційних рівнях: монумент підпорядковується своїм образом, розташуванням відносно собору, параметрами та навіть вектором спрямування. А вже в другу чергу пам’ятний знак зав’язує середовище навколо себе в ще одну композиційну вісь, формуючи новий композиційний центр – головне місце (фокус) композиційної побудови, щодо якої просторова композиція урівноважена. Тож гармонійність даної композиції, що узгоджує всі компоненти і формує відчуття цілого, базується на принципі підпорядкованості.
   Меморіал представлений ангелом, який усією своєю постаттю прагне до народу, собору. Він символізує в собі Захист народу, який оберігає, Боже благословення, Силу й Любов.
   Територія скверу відноситься до комплексної охоронної зони пам’яток згідно з«Історико - архітектурним опорним планом м. Болград Одеської області з визначенням меж і режимів використання зон охорони пам’яток та історичних ареалів» (затверджено наказом Міністерства культури України від 20.04.2018 року № 344).
   Історико-архітектурний опорний план містить узагальнену характеристику об'єктів нерухомої культурної та природної спадщини, їх територій та зон охорони.
   Історико-архітектурний опорний план підлягає коригуванню у разі отримання нових даних за результатами  містобудівних, історико-архітектурних та археологічних досліджень. Внесення змін до історико-архітектурного   опорного плану відбувається відповідно до Закону України "Про  регулювання містобудівної діяльності".
   Благоустрій території представлено в  двох варіантах.
   Вектор існуючих та проектованих доріжок диктує свої осі. Вони виходять з композиційного центру, перетинаються між собою, утворюючи тим самим єдиний простір.
   Доріжки пропонують маршрути як через всю ділянку, так і замкнутого типу.

     Перший варіант розміщення. Всю територію ділянки проектування пропонуємо вкрити багаторічними трав’янистими рослинами (див. графічну частину, лист 3), що змістовно, стилістично та естетично збагачуватиме навколишнє середовище, оскільки підкреслюватиме степові ландшафти краю та не перечитиме динаміці пам’ятки й собору.

     Другий варіант.  В центральній частині проектованого середовища за допомогою доріжок  розбиваємо простір так, щоб в центрі виділити клумби. Рослини пропонуємо невибагливі та пристосовані до кліматичних умов нашого регіону. Центральна вісь  - катальпи.  Під їх тінню зручно буде розмістити лави, які будуть обмежувати клумби з моно посадками лаванди, для весняної декоративності пропонуємо висадити тюльпани, для осінньої - багаторічні айстри. Вздовж проектованих доріжок - ялівець козацький. Вздовж існуючої доріжки пропонується висадка скумпії.

   Очиток видний пропонується висадити безпосередньо біля меморіалу. Ця рослина набуває найбільшої декоративності в серпні (період святкування Дня міста Болград), але і в інші пори року також  не втрачає своєї декоративності.
   На іншій території проектованої ділянки пропонується висадити дерева - довгожителі. Наприклад, дуби.
   Як бачимо, рослини в обох варіантах невибагливі, та потребують догляду тільки в перші роки.

Проголосувати за той варінт, яки вам подобається можна за посиланням: "Інтернет опитування"