Отчеты депутатов

Бюджет города

ВАКАНСИИ

Местные налоги и сборы

Перечень объектов

Городские программы

Регуляторная политика

Коммунальные предприятия

О городе

Наша страница в facebook

Предотвращение насилия

ОБЪЯВЛЕНИЯ

Положения, правила

Обращения граждан

Квартирный учет

Дошкольные заведения

КАЛЕНДАРЬ


Июнь 2019
ПнВтСрЧтПтСбВс
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

ПОГОДА


Погода в Болграде
Скрыть

   Просимо довести до відома голів сільських/селищних рад та голів об’єднаних територіальних громад, а також керівників сільгосппідприємств і бджолярів інформацію Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.
   В період інтенсивного використання інсектицидів на посівах медоносних рослин виникає загроза отруєння бджіл пестицидами, або хімічного токсикозу, що є результатом грубих порушень правил і санітарних вимог, як сільгоспвиробниками при застосуванні пестицидів так і пасічниками, які розміщують пасіки на присадибних ділянках та тих, що прибувають на кочівлю з вуликами. Токсикози бджіл виражаються в ослабленні бджолосімей, зниженні їх продуктивності та масовій загибелі, що надає великих збитків бджолярам.
     Відповідно до статті 16 Закону України «Про бджільництво» перевезення (кочівля) пасік до медоносних угідь здійснюється відповідно до ветеринарно-санітарних правил за погодженням з власниками або користувачами земельних ділянок. Пасічники мають зареєструватися у сільській раді, об'єднаній територіальній громаді на території якої вони знаходяться, своєчасно інформувати як сільські ради, об'єднані територіальні громади так і сусідні господарства про місця перебування своїх пасік, а сільський голова та голова об'єднаної територіальної громади зобов'язаний попередити аграріїв, що на даній території розташована пасіка.
   Відповідно до статі 37 Закону України «Про бджільництво» фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин, зобов'язані не пізніше, ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких розташовані на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.
Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з Законами України. Відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у:
- неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин;

- порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.
   Відшкодування збитків в разі загибелі бджолосімей здійснюється лише власникам зареєстрованих пасік. Вулики, які не занесені до державного реєстру на юридичному рівні - відсутні.

Начальник управління                              І.М. Петрів