Звіти депутатів

Бюджет міста

Вакансії та конкурси

Місцеві податки та збори

Перелік об'єктів

Міські програми

Регуляторна політика

Комунальні підприємства

Про місто

АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ

Наша сторінка у facebook Асоціація міст України

Запобігання насильству

ОГОЛОШЕННЯ

Болград туристичний

Положення, правила

Запобігання проявам корупції

Звернення громадян

Квартирний облік

Дошкільні заклади

КАЛЕНДАР


Январь 2021
ПнВтСрЧтПтСбВс
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

ПОГОДА


Погода у Болграді
Сховати

   Вітаємо жителів багатоквартирного будинку по вул. Заводській, 161 з важливим кроком у їхньому житті – реєстрацією юридичної особи, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (скорочено – ОСББ). Ласкаво просимо у сім'ю співвласників багатоквартирних будинків, які не ставляться байдуже до будинків, в яких проживають, а хочуть самі брати безпосередню участь в покращенні технічного стану свого житла та рівня проживання в ньому.
   Створення ОСББ - ефективного власника будинку - це шлях, яким йдуть більшість європейських країн.  В Україні статус ОСББ визначає Закон України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” і, згідно зі статтею 1 цього Закону ОСББ – це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використання їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна. Тобто об’єднання має печатку, банківській рахунок, укладає цивільно-правові договори і являється  неприбутковою організацією.
   ОСББ побудоване за суто демократичними засадами. Відповідно до статті 9 Закону, членом ОСББ може бути кожен, хто є власником (співвласником) житлового або нежитлового приміщення будинку. Співвласники багатоквартирного будинку  - це власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.
   
  Чим же привабливе ОСББ?
На відміну від будинків комунальної власності, члени ОСББ самостійно визначають кошторис утримання свого житла, розмір внесків на утримання будинку, структуру і стиль управління, формують штатний розклад, персональний склад працівників та їхню заробітну плату (управителя, сантехніка, двірника, електрика, бухгалтера, консьєржа тощо), мають право оптимального вибору виконавців житлово-експлуатаційних послуг, самі визначають черговість проведення поточного ремонту і, головне, набувають реального впливу на якість цих робіт.
   ОСББ має більші, ніж окремі мешканці, можливості вимагати від постачальників комунальних послуг виконання умов договорів, які воно уклало.
  ОСББ, як юридична особа, може отримувати кредит на проведення ремонтів, встановлення лічильників, облаштування прибудинкової території тощо. Цю прибудинкову територію у свою власність може отримати тільки ОСББ, тоді як власники квартир – співвласники будинку такої можливості не мають.
  Після прийому будинку на свій баланс ОСББ може здавати у оренду допоміжні приміщення і скеровувати ці кошти на поліпшення технічного стану житла.

  Звичайно, ці права поєднуються з обов’язками, головними з яких є забезпечення своєчасної сплати мешканцями внесків за житлово-комунальні послуги, та утримання будинку у належному технічному і санітарному стані.
  Можливо, саме тому, не зважаючи на всі переваги цього варіанту утримання та експлуатації житла, люди неохоче створюють ОСББ.
  Проте, станом на 1 жовтня 2020 року у нашому місті вже створено 18 ОСББ (всього 20 багатоквартирних будинків), прийнято в управління ОСББ - 16 багатоквартирних житлових будинків. Люди, що проживають в цих будинках, можуть з впевненістю сказати, що не даремно взяли на себе цю відповідальність, тепер кожна гривна, заплачена ними, безпосередньо йде на утримання їх спільного майна. Результати очевидні.
   Власники цих будинків не залишилися без допомоги і один на один з проблемами будинку. В 2016 році за ініціативи мера міста було прийнято Програму щодо стимулювання створення та діяльності об'єднань співвласників багатоквартирних будинків у м. Болград на2016-2018 роки. Дана Програма створювалася як підтримка ОСББ та власників квартир в модернізації житлового фонду.

  В рамках Програми було виділено кошти на проведення наступних ремонтних робіт в ОСББ:
у 2016 році
-          ОСББ «Північна, 28» заміна склоблоків на металопластикові енергозберігаючі вікна в під'їздах;
у 2017 році
-           ОСББ «Північна, 37» – заміна вікон у під’їздах на металопластикові енергозберігаючі;
-          ОСББ «25 Чапаєвської дивізії, 65» – заміна вікон у під’їздах на металопластикові енергозберігаючі;
-          ОСББ «Северная,32» – поточний ремонт м’якої покрівлі  з ремонтом парапетів та примикань, заміна електрообладнання в під’їздах;
-          ОСББ «Віра та Надія» – благоустрій території тротуарною плиткою;
-          ОСББ «Траянвальська,57» – ремонт покрівлі;
-          ОСББ «Поштова, 38» – ремонт покрівлі;
-          ОСББ «Госпітальна, 49» – ремонт каналізації. 

у 2018 році
-          ОСББ «Асена Хрістєва, 106» – ремонт каналізації;
-          ОСББ «25 Чапаєвської дивізії, 34» – поточний ремонт вимощення;
-          ОСББ «Московська,1» – ремонт частини покрівлі;
-          ОСББ «25 Чапаєвської дивізії,38» – заміна дерев’яних вікон на металопластикові енергозберігаючі вікна;
-          ОСББ «25 Чапаєвської дивізії,36» – поточний ремонт вимощення;
-          ОСББ «25 Чапаєвської дивізії,33» – поточний ремонт вимощення;
-          ОСББ «25 Чапаєвської дивізії,30» – поточний ремонт покрівлі.
   В рамках заходів Програми фахівцями КП «Болградське БТІ» була проведена технічна інвентаризація і виготовлені технічні паспорти для 12 ОСББ.
    У 2018 році Болградською міською радою прийнята Програма щодо стимулювання створення та діяльності об'єднань співвласників багатоквартирних будинків у м. Болград на 2019-2021роки.
   За цей період в рамках заходів Програми було виділено кошти на проведення наступних ремонтних робіт в ОСББ:

 у 2019 році
ОСББ «Московська,1» - завершення ремонту  покрівлі.
ОСББ «Госпітальна,49» - заміна вікон у під’їздах на енергоефективні.
ОСББ «Північна,28» - ремонт покрівлі.

у 2020 році
ОСББ «Госпітальна,49» - на проведення ремонтних робіт у під’їздах
ОСББ «Поштова,38» - на ремонт каналізації
ОСББ «Сєвєрная,32» – на проведення ремонту лоджій
ОСББ «ВІРА ТА НАДІЯ» - на проведення ремонтних робіт у під’їздах
ОСББ «25 Чапаєвської дивізії, буд. 65» - на проведення ремонтних робіт у під’їздах
    Крім того, у 2019 році почала діяти міська цільова Програма відшкодування частини кредитів, отриманих об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, на впровадження заходів з енергозбереження в м. Болград, на 2019-2020 роки.
   У 2019 році в рамках реалізації цієї міської цільової Програми відшкодування частини кредитів на впровадження заходів з енергозбереження отримали два ОСББ:
- ОСББ «25 Чапаєвської дивізії, 33» - на впровадження заходів з енергозбереження - придбання та встановлення світлопрозорих конструкцій з енергозберігаючим склом;
-  ОСББ «Північна, 34» - на впровадження заходів з енергозбереження - придбання та встановлення світлопрозорих конструкцій з енергозберігаючим склом, крім однокамерних для місць загального користування (під’їздів), підвалів, технічних приміщень, горищ та відповідного додаткового обладнання та матеріалів.

   У 2020 році в рамках цієї ж міської цільової Програми отримали відшкодування частини кредитів ще два ОСББ:
  ОСББ «Заводська,85» - на впровадження заходів з енергозбереження - придбання та встановлення світлопрозорих конструкцій з енергозберігаючим склом, крім однокамерних для місць загального користування (під’їздів), підвалів, технічних приміщень, горищ та відповідного додаткового обладнання та матеріалів.
   ОСББ «ВІРА ТА НАДІЯ» - на впровадження заходів з енергозбереження - придбання та встановлення світлопрозорих конструкцій з енергозберігаючим склом, крім однокамерних для місць загального користування (під’їздів), підвалів, технічних приміщень, горищ та відповідного додаткового обладнання та матеріалів.
    Так, не всі жителі багатоквартирних будинків хочуть самостійно нести тягар утримання будинку, та ті, хто зважився на це, отримують не тільки фінансову а й консультативно - інформаційну підтримку від міської влади, та задоволення від виконаної разом роботи в покращенні якості житла і комфортного проживання у ньому.

Болградська міська рада